اموزش های تخصصی

 • نخ های جراحی

  نخ های جراحی

  آشنایی با انواع نخ های جراحی surgical suture   در این مقاله قصد داریم انواع نخ های جراحی و مشخصات هر یک ر ابه شما عزیزان آموزش دهیم. نخ های بخیه (نخ های جراحی) براساس ضخامت آن ها دسته بندی می شوند و بین 7 تا 11/0 در حال حاضر موجود است. نخ های بخیه …ادامه‎ی مطلب »
 • شرایط مهم برای تمیز و ضدعفونی کردن زخم

  شرایط مهم برای تمیز و ضدعفونی کردن زخم

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، برای هر یک از ما پیش آمده که به دلایل مختلفی مثل تصادف، زمین خوردن، در تماس بودن با اشیای نوک تیز و ابزارآلات که در واقع جزو شایع ترین علل ایجاد زخم و آسیب به پوست هستند، دچار حادثه شویم. زخم هایی که گاهی عمیق و گاهی سطحی ایجاد می شوند. …ادامه‎ی مطلب »
 • زخم باز چیست؟

  زخم باز چیست؟

  زخم باز چیست؟ زخم باز آسیب است که باعث ایجاد شکستگی خارجییا داخلی در بافت بدن می شود که معمولا شامل پوست می شود. تقریبا همه افراد یک زخم باز در یک لحظه زندگی خود را تجربه خواهند کرد. بیشتر زخم هایسطحی‌میتوانند در خانه درمان شوند. آبشارها، تصادفات با اشیاء تیز و تصادفات اتومبیل، شایع …ادامه‎ی مطلب »
 • مراقبت از زخم جراحی باز

  مراقبت از زخم جراحی باز

  عمل های جراحی به دلایل مختلفی نیاز می شوند. در طی عمل جراحی بر روی پوست برشی ایجاد می شود. به این بریدگی زخم جراحی هم گفته می شود. برخی برش ها کوچک و برخی بزرگ هستند. اندازه این برش به نوع جراحی شما بستگی دارد. گاهی اوقات زخم جراحی باز می شود. ممکن است …ادامه‎ی مطلب »