اموزش های عمومی

 • نخ های جراحی

  نخ های جراحی

  آشنایی با انواع نخ های جراحی surgical suture   در این مقاله قصد داریم انواع نخ های جراحی و مشخصات هر یک ر ابه شما عزیزان آموزش دهیم. نخ های بخیه (نخ های جراحی) براساس ضخامت آن ها دسته بندی می شوند و بین 7 تا 11/0 در حال حاضر موجود است. نخ های بخیه …ادامه‎ی مطلب »
 • شرایط مهم برای تمیز و ضدعفونی کردن زخم

  شرایط مهم برای تمیز و ضدعفونی کردن زخم

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، برای هر یک از ما پیش آمده که به دلایل مختلفی مثل تصادف، زمین خوردن، در تماس بودن با اشیای نوک تیز و ابزارآلات که در واقع جزو شایع ترین علل ایجاد زخم و آسیب به پوست هستند، دچار حادثه شویم. زخم هایی که گاهی عمیق و گاهی سطحی ایجاد می شوند. …ادامه‎ی مطلب »
 • زخم باز چیست؟

  زخم باز چیست؟

  زخم باز چیست؟ زخم باز آسیب است که باعث ایجاد شکستگی خارجییا داخلی در بافت بدن می شود که معمولا شامل پوست می شود. تقریبا همه افراد یک زخم باز در یک لحظه زندگی خود را تجربه خواهند کرد. بیشتر زخم هایسطحی‌میتوانند در خانه درمان شوند. آبشارها، تصادفات با اشیاء تیز و تصادفات اتومبیل، شایع …ادامه‎ی مطلب »
 • چگونه از زخم‌ های خود مراقبت کنیم؟

  چگونه از زخم‌ های خود مراقبت کنیم؟

  در اکثر بریدگی‌ها و آسیب‌های کوچک، خونریزی سریع متوقف می‌شود، اما می‌توان با اعمال فشار ثابت و آرام توسط یک گاز یا پارچه استریل به این امر کمک کرد. اگر خونریزی پانسمان را خیس کرد، باید قسمت دیگری از گاز را روی زخم قرار داد، زیرا استفاده از پانسمان قدیمی باعث خونریزی مجدد می‌شود. در …ادامه‎ی مطلب »
 • مراقبت از زخم جراحی باز

  مراقبت از زخم جراحی باز

  عمل های جراحی به دلایل مختلفی نیاز می شوند. در طی عمل جراحی بر روی پوست برشی ایجاد می شود. به این بریدگی زخم جراحی هم گفته می شود. برخی برش ها کوچک و برخی بزرگ هستند. اندازه این برش به نوع جراحی شما بستگی دارد. گاهی اوقات زخم جراحی باز می شود. ممکن است …ادامه‎ی مطلب »
 • مراقبت خانگی از زخم ها

  مراقبت خانگی از زخم ها

  اگر زخمی در پوست شما ایجاد شد که فکر می کنید نیاز به مراقبت و درمان پزشکی دارد (یعنی شدید و عمیق بود)، فورا آن را توسط پانسمان تمیز و ضدعفونی ببندید و به پزشک مراجعه کنید. ولی اگر زخم سطحی و یا متوسط بود، اولین کاری که باید انجام دهید، تمیز کردن محل زخم …ادامه‎ی مطلب »
 • راهنمای پیشگیری از زخم بستر

  راهنمای پیشگیری از زخم بستر

  زخم بستر چست: زخم های فشاری یا زخم بستر، زخم های پوستی دردناکی هستند که براثر فشارهای مداوم بر روی بخشی از بدن و انسداد عروق خونی تغذیه کننده ناحیه ای از پوست ایجاد می شود. ​​بیمارانی مانند افراد مبتلا به ضایعات نخاعی، فلج عضلانی، بیماری ام اس و دیگر مشکلات عصبی که منجر به کاهش …ادامه‎ی مطلب »
 • زخم بستر چیست

  زخم بستر چیست

  زخم بستر چیست؟ با انواع روش های درمان زخم بستر چه مقدار آشنا هستید؟ آیا زخم بستر درمان می شود؟ سوالاتی است که گاها برایمان پیش می آید و به دنبال جواب آنها خواهیم بود در این مقاله سعی داریم به چگونگی کمک به درمان زخم بستر بپدازیم با ما همراه باشید؟ زخم بستر آسیب …ادامه‎ی مطلب »